I konferencja osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów z terenu Powiatu parczewskiego

W dniu 9 listopada 2021 w Urzędzie Miasta Parczew odbyła się I konferencja osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów z terenu Powiatu Parczewskiego.

Na konferencji poruszane były różne tematy dotyczące problemów z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie w życiu codziennym. Największym problemem dla rodziców jest brak placówki edukacyjno-rehabilitacyjnej w najbliższej okolicy. Ich dzieci spędzają w busach po kilka godzin dziennie. Codzienne dojazdy pochłaniają dużą część budżetu domowego. Ogromnym kłopotem jest znalezienie kompleksowej rehabilitacji. Brak asystenta rodziny oraz opieki wytchnieniowej to kolejne bolączki. Opiekunowie martwią się co będzie, gdy ich pociechy zakończą edukację czy uda się znaleźć pracę, czy może zostaną zamknięte w domach. Rodzice z lękiem patrzą w przyszłość i zadają sobie pytanie: „Co się stanie z moim dzieckiem, kiedy mnie zabraknie?”.

Poruszone tematy, przebieg dyskusji i wyciągnięte wnioski utwierdziły nas w przekonaniu, że trzeba zacząć działać. Jesteśmy pewni, że z pomocą lokalnych władz będziemy mogli pomóc potrzebującym. Jesteśmy usatysfakcjonowani z frekwencji i przebiegu spotkania.

Dziękujemy wszystkim przybyłym!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Zobacz politykę prywatności & cookies